stomatologia zachowawcza

Istotą stomatologii zachowawczej jest walka z najpopularniejszą chorobą dotykającą nasze zęby - próchnicą.
Jej celem jest utrzymanie zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. W naszej praktyce dysponujemy wypełnieniami światłoutwardzalnymi najnowszej generacji, wszystko po to, by ząb odzyskał swój naturalny blask i funkcjonalność , a jego rekonstrukcja wykonana była estetycznie.


Szybko postępujący rozwój w dziedzinie rekonstrukcji umożliwił zdecydowane skrócenie czasu leczenia a także coraz lepsze efekty kosmetyczne.

 

 

 

Zakres usług:

  • leczenie próchnicy
  • wypełnienia
  • endodoncja:

-leczenie kanałowe

Zapalenie miazgi powoduje ból zęba. Konieczne jest wówczas leczenie kanałowe zwane inaczej leczeniem przewodowym lub endodontycznym. Polega ono na usunięciu zapalnej lub martwej tkanki z kanału umiejscowionego w korzeniu i wypełnienie go obojętnym materiałem plastycznym - gutaperką. W naszym gabinecie przeprowadzamy to leczenie używając kilku niezbędnych nowoczesnych urządzeń: koferdam, endometr, mikromotor endodotyczny. Najważniejszym urządzeniem jest mikroskop[ zabiegowy , który pozwala na pracę w powiększeniu a przez to na leczenie miejsc niedostępnych w trakcie "zwykłego " leczenia kanałowego.
To dzięki mikroskopowi możemy wykonać leczenie trudnych przypadków, często zlecanych przez innych lekarzy. Dzięki takiej jakości leczenia wiele zębów skazanych niegdyś na usunięcie stanowi dziś pełnowartościowy ząb.


-leczenie pod mikroskopem