ortodoncja

Szanowni państwo,

Konsultacje ortodontyczne, są zawieszone do odwołania.

Przepraszamy za utrudnienia.

Piękny uśmiech i estetyczny wygląd może nie tylko poprawić jakość życia,lecz także zwiększyć pewność siebie.Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy skorygować wadę zgryzu u pacjentów w każdym wieku,poprawiając estetykę,uśmiech i profil twarzy.
Krzywe zęby są trudniejsze w utrzymaniu higieny a nie leczona wada zgryzu może prowadzić do próchnicy,choroby dziąseł i utraty zębów,jak również do nadmiernego starcia powierzchni zębów,zmian w stawach skroniowo-żuchwowych,które powodują bóle głowy,twarzy i szyi.
Leczenie ortodontyczne może zapobiec tym problemom.Nieleczone wady prowadzą również do kosztownych zabiegów stomatologicznych,dlatego też korzystne jest leczenie wcześniej niż pózniej.
W nasze praktyce stosujemy różne aparaty ortodontyczne w zależności od wieku i wady pacjenta oraz estetycznych oczekiwań.
Aparaty ortodontyczne służą do przywrócenia własnego,fizjologicznego zwarcia,wyrównania i właściwego ustawienia zębów w łukach zębowych,leczeniu wad zgryzu.
Leczenie ortodontyczne jest długotrwałym procesem,dlatego wymaga dużej samodyscypliny pacjenta.

 

Stosujemy dwa podstawowe rodzaje aparatów stałych:

  • z zamkami tradycyjnymi
  • z zamkami samoligaturującymi (zamki H4 i H4Go,które stanowią udoskonalone zamki Damona wykorzystujące zaawansowane i innowacyjne techniki działania małych sił i niskie tarcie,które minimalizuje dolegliwości i powikłania.)

Jesteśmy autoryzowanym gabinetem aparatów Clear Aligner,którymi w formie przezroczystych nakładek prostujemy zęby nie powodując u Pacjentów niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem aparatów klejonych do zębów.

Plan leczenia ustala się przy współpracy z pracownią,która jako pierwsza w Polsce wdrożył ową metodę innowacyjnego leczenia.

Współpraca trwa już 10 lat i mamy wielu zadowolonych pacjentów i szerokie doświadczenie.